Działamy na terenie całej Polski. Śledź nas na Instagramie i Facebook’u, zgarnij darmowy przejazd.
+48 727 931 807

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Odpłatne udostępnianie pojazdów wciąż wzbudza u niektórych osób wiele wątpliwości. Z tego względu zdecydowaliśmy się przygotować zbiór najważniejszych pytań oraz odpowiedzi na nie, które wyjaśniają kluczowe kwestie związane z wypożyczeniem samochodu. Dbamy o to, by nasi klienci mogli wynajmować auta na zrozumiałych, jasnych warunkach, które można przeczytać w poniższym dziale FAQ. Oprócz wspomnianej zakładki pozostajemy do dyspozycji w godzinach pracy biura w Gorzowie Wielkopolskim. Zainteresowanych współpracą zachęcamy do kontaktu w celu poznania szczegółów na temat oferty naszej wypożyczalni samochodów!

Jakie dokumenty trzeba przedstawić przy wynajmie samochodu?

Aby zabezpieczyć się przed ewentualnymi próbami kradzieży czy oszustw, dokładnie weryfikujemy tożsamość naszych klientów. Z tego względu przed podpisaniem umowy o wypożyczenie samochodu wymagamy, by przyszły najemca przedstawił swój dowód osobisty. Można go w razie potrzeby czy konieczności zastąpić paszportem. Oprócz tego zainteresowany musi dysponować dokumentami poświadczającymi uprawnienia do prowadzenia pojazdu wybranej kategorii. Ważna karta debetowa bądź kredytowa pozwala zrealizować płatność i jest również formą ochrony całej transakcji z punktu widzenia wypożyczalni.

Warto przy tym pamiętać, że wspomniane formy potwierdzenia tożsamości powinny być przygotowane w materialnej postaci. Mimo dostępności aplikacji i programów rządowych stworzonych w celu przechowywania cyfrowych wersji np. dowodu osobistego, ze względu na charakter działalności honorujemy jedynie fizyczne dokumenty tego typu.

Istotną kwestią jest ponadto minimalny wiek kierowcy chcącego wypożyczyć samochód w naszej firmie. Powinien on mieć ukończone 21 lat, a także dysponować prawem jazdy przynajmniej od roku.

Czy honorujemy prawa jazdy z innych krajów niż Polska?

Ofertę naszej sprawdzonej wypożyczalni aut kierujemy zarówno do osób dysponujących polskim prawem jazdy, jak i dokumentem pochodzącym z innego państwa. Wyjątkiem są takie kraje jak: Stany Zjednoczone, Kanada, Turcja, Australia czy Japonia. Zdobyte w nich uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych wymagają potwierdzenia w postaci międzynarodowego prawa jazdy – to właśnie jego wymagamy przy wynajmie samochodu od kierowcy przedstawiającego dokument wydany na terenie jednego z wymienionych państw.

Po więcej informacji w tym zakresie zapraszamy do kontaktu lub zapoznania się z aktualnymi wytycznymi Unii Europejskiej oraz przepisami Konwencji Wiedeńskiej. Jako wypożyczalnia aut jesteśmy w stanie udzielić wszelkich niezbędnych informacji na temat ważności danego prawa jazdy w Polsce, a tym samym ewentualnej możliwości skorzystania z naszej oferty poprzez przedstawienie dokumentu wydanego w określonym kraju.

W jaki sposób można opłacić wypożyczenie auta?

Jako jeden z elementów weryfikujących tożsamość klientów stosujemy konieczność przedłożenia karty kredytowej bądź debetowej. Ich użycie w celu przekazania środków za wynajem samochodu to preferowana przez nas forma płatności. Przygotowaliśmy też możliwość opłacenia wypożyczenia auta elektronicznie – za pomocą przelewu na podany rachunek bankowy. W obu przypadkach jesteśmy w stanie zweryfikować opłacenie zamówienia w krótkim czasie, a w razie ewentualnych niedogodności i np. chęci dokonania zwrotu – szybkiego przekazania pieniędzy klientowi.

Jak należy postępować przy ewentualnej kolizji lub awarii pojazdu?

Do najbardziej problematycznych sytuacji w kontekście wynajmu samochodu z wypożyczalni zalicza się udział w zdarzeniu drogowym, którego skutkiem jest uszkodzenie pojazdu. Przy tego typu przypadkach rekomendujemy przede wszystkim skontaktowanie się z nami i dokładne wyjaśnienie okoliczności kolizji. Dbamy o to, by ewentualne szkody były w pełni pokrywane z polis ubezpieczeniowych OC i AC, które wykupujemy dla każdego auta. Najczęściej takie sprawy kończą się wypłatą odszkodowania przez towarzystwo, zapewniające wypożyczalni ochronę mienia, przez co klient unika konieczności pokrycia kosztów wykonania napraw.

Wyróżniamy się profesjonalizmem i indywidualnym podejściem do każdego klienta, dlatego również przy awarii samochodu na wynajem gwarantujemy kompleksowe wsparcie. W takich sytuacjach prosimy o kontakt i zabezpieczenie pojazdu do czasu jego przetransportowania w miejsce naprawy z wykorzystaniem lawety. Przed wypożyczeniem auta dokładnie sprawdzamy jego stan techniczny, jednak niektóre usterki występują niezależnie od przeglądów, zaskakując kierowcę np. w trasie lub na postoju. Przy tego typu przypadkach gwarantujemy szybkie podstawienie zastępczego samochodu bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat.

Co w przypadku wystąpienia szkody z winy najemcy?

Na czas użytkowania wypożyczonego auta możliwe jest wykupienie specjalnego zabezpieczenia w postaci zniesienia opłaty administracyjnej za ewentualną szkodę na pojeździe. Jest ona pobierana, gdy do uszkodzenia samochodu doszło z winy najemcy lub w sytuacji, kiedy sprawca zniszczenia pozostaje niemożliwy do ustalenia. Obowiązek poniesienia kosztów naprawy spada na kierowcę. Z tego względu zachęcamy do skorzystania z dodatkowych usług w zakresie wynajmu auta z naszej wypożyczalni. Chcąc uzyskać więcej informacji na ten temat, zachęcamy do kontaktu – doradcy wyjaśnią, w jaki sposób jesteśmy w stanie ochronić klienta przed koniecznością pokrycia nierzadko bardzo drogich czynności serwisowych.

Od czego uzależnione są stawki za wynajem pojazdów?

Dbamy o to, by flota dostępnych w naszej wypożyczalni aut była na bieżąco uzupełniania. Wprowadzamy do oferty zarówno samochody luksusowe, jak i trudno dostępne w sprzedaży modele sportowe. Ich wartość w największym stopniu determinuje stawki za wynajem. Ceny uzależnione są od charakterystyki danego pojazdu, jego mocy, ale też okresu najmu. Im jest on dłuższy, tym atrakcyjniejszy i niższy będzie koszt wypożyczenia w przeliczeniu za dobę. Mniejsze, wolniejsze i mające uboższe wyposażenie egzemplarze są najtańsze. W razie wątpliwości jesteśmy w stanie odpowiedzieć na wszelkie pytania w tym zakresie – zapraszamy do kontaktu.

Czy dla udostępnianych samochodów ustalony jest limit kilometrów?

Maksymalny dystans, jaki można pokonać autem z naszej wypożyczalni, ustalany jest jedynie w przypadku okresu najmu przekraczającego miesiąc. Długoterminowe umowy omawiamy i konstruujemy przeważnie indywidualnie, dopasowując ofertę do konkretnych potrzeb klienta. Warto przy tym pamiętać, że automatyczny brak limitu kilometrów przy wypożyczeniu krótkoterminowym dotyczy jedynie eksploatacji pojazdów na terenie Polski. Przy chęci użytkowania wynajętego auta poza granicami kraju przygotowujemy propozycję maksymalnego dystansu, jaki można pokonać samochodem z naszej floty.

Wyjazd poza granice Polski wynajętym autem – czy to dopuszczalne?

Kwestię tę wyjaśnia poprzednie pytanie – tak, przy spełnieniu wszystkich warunków takich jak odpowiedni wiek i ważne prawo jazdy, udostępniamy pojazdy do użytkowania m.in. na całym obszarze Unii Europejskiej. Istotne jest jednak, by zgłosić nam jeszcze przed podpisaniem umowy chęć takiego korzystania z wybranego auta. W większości przypadków ustalana jest kaucja, którą najemca musi opłacić, by poruszać się samochodem na wynajem poza granicami Polski. Dla każdej ze stref obowiązują osobne stawki, co należy mieć na uwadze przy planowanych przejazdach międzynarodowych. Jako sprawdzona wypożyczalnia aut dopasowujemy się jednak w tym zakresie do potrzeb oraz możliwości klientów, dlatego zachęcamy do kontaktu w celu przygotowania przez nas indywidualnej oferty.

Ile wynosi kaucja i ewentualne opłaty dodatkowe przy wypożyczaniu samochodu?

Zadbaliśmy o to, by podpisywane przez klientów umowy w zakresie wypożyczenia samochodów były transparentne i pozbawione ukrytych i budzących wątpliwości zapisów. Każda z płatności – opłat – jest podana na stronie internetowej, a także przedstawiana podczas kontaktu np. drogą telefoniczną. Kaucję ustalamy m.in. w przypadku nietypowej eksploatacji pojazdu – wyjazdów zagranicznych lub innego rodzaju użytkowania auta wykraczającego poza typowe ramy ujęte w regulaminie.

Jako ewentualne koszty można zaliczyć wspomniane już składniki ochrony wynajmu samochodu w naszej wypożyczalni, czyli np. opłaty administracyjne za dokonanie szkody. Ich konkretne ceny udostępniamy w ramach indywidualnego cennika. W celu uzyskania szczegółowych informacji na ten temat zachęcamy do kontaktu!

Jaki okres najmu jest dostępny w naszej wypożyczalni?

Odpłatne udostępnianie pojazdów to usługa wybierana przez osoby prywatne i firmy w wielu różnych przypadkach. Z tego względu zdecydowaliśmy się wdrożyć do oferty zarówno bardzo krótki okres najmu, który wynosi zaledwie dobę, jak i dłuższy – obejmujący kilka tygodni lub nawet kilkanaście miesięcy. Jako sprawdzona wypożyczalnia samochodów zapewniamy możliwość dostosowania się do indywidualnych preferencji klientów w tym zakresie.

Dzięki temu dajemy możliwość wynajmu wybranego auta na rozmaite okoliczności: do sesji zdjęciowej, w ramach prezentu urodzinowego, na ślub, a także w celu poszerzenia służbowej floty pojazdów i wykorzystywania jednego z naszych samochodów do przejazdów biznesowych. Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi dla konkretnych okresów wypożyczenia – w przypadku dłuższych niż miesiąc ustalamy w większości przypadków indywidualny limit kilometrów, zapewniając jednocześnie możliwość negocjowania wysokości stawek za dobę. Dzięki temu gwarantujemy przystępne, bardzo atrakcyjne ceny za wynajem auta.

Jakie są godziny pracy firmy i co w przypadku konieczności oddania auta o późnej porze?

Nasze biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach pracy od 9:00 do 17:00. Warto jednak pamiętać, że jesteśmy do dyspozycji również poza tymi ramami czasowymi. Ma to znaczenie m.in. przy wystąpieniu niespodziewanych zdarzeń drogowych i konieczności zgłoszenia szkody wypożyczalni, a także zwrotu samochodu z wynajmu np. w nocy. Odbiory przyjmujemy również o późnych porach – najważniejszą kwestią jest dla nas działanie zgodnie z podpisaną umową. W takiej sytuacji ustalamy z klientem miejsce, w którym dokona on zdania pojazdu jednemu z oddelegowanych pracowników, by było ono bezpieczne i przystępne w niestandardowych godzinach pracy.

Ile paliwa powinien mieć pojazd w momencie zakończenia wynajmu?

W przypadku takich kwestii jak wysokość kaucji czy stawki za konkretne auto wypożyczone na wybrany okres najmu jesteśmy w stanie dopasować ofertę do potrzeb i oczekiwań klienta. Nieco inaczej wygląda to w kontekście paliwa – jego stan przy oddawaniu pojazdu powinien być identyczny z poziomem wypełnienia zbiornika w momencie dostarczenia przez nas samochodu do odbiorcy. Najczęściej minimalną ilością jest 25% pojemności baku i to właśnie taką wartość traktujemy jako dolną granicę. W razie ewentualnych wątpliwości wynikających np. z braku wiedzy na temat stanu paliwa przy rozpoczęciu wynajmu auta z wypożyczalni zapraszamy do kontaktu – z pewnością będziemy w stanie wskazać odpowiednie rozwiązanie w tym zakresie.

Kto może prowadzić wypożyczony samochód?

Jako głównego użytkownika pojazdu z naszej floty uznajemy osobę, która zawiera umowę najmu samochodu na wybrany okres. Dopuszczamy jednak możliwość eksploatowania auta przez innych kierowców. Ważne jest terminowe przekazanie ich danych do wypożyczalni. Przynajmniej dobę przed rozpoczęciem obowiązywania wynajmu niezbędne jest dostarczenie takich informacji jak imię i nazwisko kolejnych osób mogących korzystać z pojazdu i potwierdzenie ich za pomocą fizycznych dokumentów w postaci prawa jazdy oraz paszportu bądź dowodu osobistego. Zastrzegamy możliwość wprowadzenia zmian w umowie dotyczących ceny za wypożyczenie auta przy zwiększonej liczbie kierowców. Stawki przy tego typu najmach mogą zostać podwyższone, o czym należy pamiętać.

Dlaczego warto wybrać ofertę naszej wypożyczalni aut?

Od wielu lat powiększamy flotę samochodów, które udostępniamy klientom na korzystnych warunkach. Wszystkie osoby prywatne oraz firmy nawiązujące z nami współpracę traktujemy indywidualnie, przygotowując ofertę dopasowaną ściśle do konkretnych potrzeb. Jest to możliwe również dzięki sporej liczbie aut, którymi dysponujemy. To zarówno typowe pojazdy miejskie, jak i luksusowe limuzyny idealnie nadające się do długich tras lub na prestiżowe spotkania biznesowe, a także modele sportowe – przeznaczone dla miłośników wyjątkowych wrażeń, jakie daje współczesna motoryzacja w wydaniu ekstremalnym.

Oprócz sporej rozpiętości floty naszym niewątpliwym atutem są przystępne stawki, elastyczny okres najmu i możliwość negocjowania ceny wypożyczenia samochodu. Wszystkie formalności sprowadzamy do minimum, a przedstawiane umowy są zawsze czytelne i sporządzone tak, by zabezpieczyć interesy obu stron. Warto przy tym wspomnieć o dodatkowych usługach, jakie świadczymy. Jedną z nich jest pakiet Concierge, czyli możliwość uzyskania pomocy konsjerża jako osobistego asystenta będącego zarazem szoferem w wynajętym aucie. Wykonujemy transfery na lotniska i zapewniamy kompleksowe doradztwo przy wyborze samochodu na wynajem.

Na uwagę zasługuje również dbałość o stan techniczny wszystkich pojazdów w naszej flocie. Przed przekazaniem konkretnego modelu klientowi dokładnie sprawdzamy go pod kątem sprawności, by zapewnić kierowcy i jego pasażerom maksymalne bezpieczeństwo. Podczas zakupu używanych aut w celu wdrożenia ich do oferty wypożyczalni, kontrolujemy je w specjalistycznych warsztatach. W razie pytań jesteśmy do dyspozycji – zapraszamy do kontaktu drogą telefoniczną lub elektroniczną, a także do bezpośredniego odwiedzania biura w Gorzowie Wielkopolskim.

Oferta szyta na miarę

Przygotujemy dla Ciebie przejrzystą i korzystną ofertę całkowicie za darmo.
Skontaktuj się z nami jak naszybciej w celu poznania szczegółów.

Przejdź do kontaktu